1. Principala
  2. Întrebări LP 131/15
  3. Este posibil la moment ca Autoritățile Contractante să contacteze/selecteze furnizorii de servicii de achiziții?

Este posibil la moment ca Autoritățile Contractante să contacteze/selecteze furnizorii de servicii de achiziții?

Răspuns: Potrivit art. 13 alin. (1 secundal Legii. 131/2015 privind achizițiile publice, furnizorii de servicii de achiziții îşi desfăşoară activitatea conform prevederilor Legii 131/15 privind achizițiile publice şi ale regulamentului aprobat de Guvern. Având în vedere că la moment nu este aprobat un regulament în acest sens, în prezent autoritățile contractante nu pot contracta asemenea servicii.

Updated on December 10, 2018